Siyah Sprey Kumaş Boyası Viktoria

80,00 

SKU: NT6038 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Siyah Sprey Kumaş Boyası Viktoria

– Stencil kalıplar için kullanıma uygundur. Ancak stencil kullanılarak boyama yapıldıysa peçete ile boyanın alınması sonrasında strencilin kaldırılması gerekmektedir.
– Batik uygulamalar için de kullanabilirsiniz. Bir kap içerisinde bire bir oranda boya sulandırılarak kumaşı içerisine batırabilirsiniz. Boya kumaş üzerinde dökülmemeli, kumaş boya içerisinde daldırılmalıdır. Fazla gelen boya sıkılır ve kumaş kurumaya bırakılır.
– Fırça yardımı ile sulu boya gibi kumaş üzerinde boyamalar da yapılabilir.
– Sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemektedir.

Nasıl Kullanılır?:
– Uygulama yapmadan önce uygulama yapacağınız kumaşın temiz ve düz olmasına özen gösterin. Uygulamaya hazırlamak için boyayı çalkalayın ve bir peçete üzerine sıkın, bu işlem sprey ucunun açılmasını sağlayacaktır.
– Uygulama yapılacak bölgenin tam arkasına kağıt veya poşet benzeri boyanın arkaya geçmesini engelleyecek bir malzeme koyun.
– Islak sünger veya su dolu sprey şişesi ile uygulama yapacağınız bölgeyi nemlendirmeniz boyanın kumaşa çok daha iyi tutunmasını sağlayacaktır. Fazla ıslatma yapmamaya özen gösteriniz. Aksi takdirde boya kumaş üzerinde dağılacaktır.
– Uygulamayı 25 cm mesafe ile direkt kumaş üzerine yapabilirsiniz. (İlk katta renk transparan olabilir. Endişe etmenize gerek yoktur çünkü rebj ikinci ve üçüncü katlarda opaklaşacaktır. Eğer alt zeminin görünmesini istiyorsanız tek kat uygulama sizin için daha uygun olacaktır.)
– Katlar arasında 5 dk kadar beklemeniz gerekmektedir.
– Boyanan kumaş 1 gün bekletilir. Uygulama yapılan bölgeye tersi çevrilerek ütüleme işlemi yapılır. Ütü için uygun olmayan alanlar için fön makinesi de kullanabilirsiniz. Sabitleme işlemi için muhakkak sıcaklık gösterilmelidir. Vernik kullanılmasına gerek yoktur.

Not: Pamuk oranı yüksek olan kumaşlarda maksimum verim alınacaktır. Kumaşların içeriğinde bulunan liflere işleyerek yıkandığında çıkmayan, birçok alanda kullanıma uygun boyalardır. Sentetik yapılı kumaşlarda az tutunma ve yıkandığında çıkma gibi durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Kadife kumaşlarda ise yapısı kaynaklı sertlik oluşabilir.

Ürün Özellikleri;
Ölçüleri: 4 x 12,5 cm / 100 ml / 125 gr
Rengi: Siyah
Kokusu: Rahatsız etmeyecek kadar hafif bir boya kokusu.
Menşei: Türkiye

Viktoria Sprey Kumaş Boyası ile Boyanan Kumaş İçin Yıkama Talimatları:
– Sabitleme işlemi yapılmış olan kumaşlar yıkamaya uygundur. El yordamı ile yıkama yapılması önerilmekle beraber, makinede yıkanacak ise el ayarında yıkama yapılması önerilmektedir.
– Eğer makinenizde el yıkama ayarı yoksa makinede yıkaması önerilmemektedir. Ancak dilerseniz 40°C’da ters şekilde yıkama yapabilirsiniz. Yıkama yapmaya uygun olmayan bölgeler için bez veya sünger ile aşındırmadan temizleme işlemi yapılabilir.

Raf Ömrü:
Orjinal ambalajında ve ağzı kapalı bir şekilde 2 yıl boyunca saklanabilir.

Saklama Alanı:
Oda sıcaklığında ve güneş ışığına direkt temas etmeyecek konumda saklan

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Siyah Sprey Kumaş Boyası Viktoria” için yorum yapan ilk kişi siz olun