Osmanlı Desen Katlı Sunumluk Epoksi Reçine Kalıbı EPK-362

715,00 

SKU: NT5962 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Osmanlı Desen Katlı Sunumluk Epoksi Reçine Kalıbı EPK-362

Epoksi kalıbımız yüksek kaliteli silikondan üretilmiştir. Kalıbımızı ve paket içerisinde yer alan materyalleri gönül rahatlığı ile evde kek stant yapımı için kullanabilirsiniz.
– Özellikle epoksi kek standınız sevdiklerinizin ev ziyaretleri gibi özel günlerinde sizi hatırlatacak renk ve desenlerde tasarlayarak onlara hediye edebilirsiniz. Sizin de evinizde kendiniz veya misafirleriniz için yapacağınız sunumlarda kullanmanız sofranıza hoşluk katacaktır.
– Epoksi kalıbımızı kişiselleştirmek amacıyla içerisine simler, çıkartmalar, renklendiriciler, çiçekler, taşlar vb. ekleyebilirsiniz.
– Epoksi kalıbımız ile farklı desen ve renklerde kek stantları yaparak oluşan ürünleri satışa dönüştürebilirsiniz.
– Yapacağınız sunumlar sofralarınıza da eşsiz bir görünüm katacaktır.
– Epoksi kalıbımız sadece kek standı olarak kullanmanıza gerek yoktur. Mevcut olan katlarından faydalanarak tatlı ve tuzlu ikramlarınızı ayrı ayrı bir stantta sergileyebilirsiniz. Dilerseniz ürünü anahtarlık veya üzerine koyacağınız takı ve aksesuarlarınız ile birlikte kullanım sağlayabilirsiniz.
– Epoksi kalıplar ısıya dayanıklı ve kolay ayrılan ürünlerdir.
– Ürün kuruduktan sonra çıkartılabilen epoksi reçine dökümlerinde hızlı kurumasını sağlayan ısı derecesi yüksek olan, ortalama 200 ila 300 derece arasında sıcak ortamda koruyabilen bir epoksi reçine kalıbıdır.
Güzel günlerinize ortak olmak bizim için çok değerlidir.

Sağlık Açısından:
Kullanacağınız epoksi reçine maddesi etkileşim halinde herhangi bir koku çıkartmayacaktır. Cildinizde oluşabilecek alerjik reaksiyonlarına karşı dilerseniz eldiven kullanabilirsiniz.

Ürün Özellikleri:
Ürün Ağırlık: 800-850 gr
Çap: 15 cm
Çap: 20 cm
Çap: 25 cm
Renk: Şeffaf
Kalıp Ağırlık: 1000 gr
Adet: 1
Paket İçeriği: 3 adet kek stant epoksi kalıbı, stant birleştiren tutacak.

 Ürünün Saklanması:
– Güneş ışığından ve UV ışınlarından uzak tutulmalıdır.
– Düz zeminde ve oda sıcaklığında saklayınız.
– Aşırı ısıdan ve pürmüz çakmak vb. ürünlerden uzak tutulmalıdır.
– Serin ortamda saklanmalıdır.

Kullanım Önerileri:
– Silikon kalıplarımız doğru kullanıldığında birden fazla kullanıma sahiptir. Önerilen kullanım 15-20 olmasına karşın doğru kullanımda bu durum artış gösterebilmekteyken, yanlış kullanımlarda kullanım ömrü azalabilmektedir. Bundan dolayı kullanım önerilerini dikkatlice okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ederiz.
– Kullanım öncesi kaliteli kalıp ayırıcılar ile beslenmelidir.
– Epoksi kurumadan kalıptan çıkartmayınız. Eğer epoksi kalıbınızın pürüzsüz olmasını istiyorsanız, lütfen kurumasını bekleyiniz.
– 24 saat sonunda sertleşme gerçekleşmediyse, ürünü buzdolabının buzluk kısmına atınız ve kalıbınızın donmasını bekleyiniz. Sonrasında ürünü kalıba zarar vermeden kolaylıkla çıkartabilirsiniz.
– Döküm işleminde kalıbın kenarlarına taşırmamaya özen gösteriniz. Taşma olduğu durumlarda ürünü ıslak mendil (alkol bazlı olmamasına dikkat ediniz) yardımı ile silebilirsiniz. Ürünün maddesine bir zarar vermeyecektir.
– Silikon kalıpları kesinlikle alkol ve solvent bazlı ürünler ile temizlemeyiniz ve kalıp içine kesinlikle parmaklarınızla dokunmayınız.
– Kalıplarınızın aşınmasını zarar görmemesi için pet plastik veya silikonda hazırladığınız karışımı 1 saat bekletiniz. Bu sayede gerçekleşecek olan kimyasal tepkime sayesinde kalıbınız güvende olacak ve zarar gelmeyecektir.
– Kalıp ayırıcı veya max vernik kullanmanız kalıp parlaklığını korur uzun kullanım ömrü sağlar.
– Lütfen bıçaklardan ve diğer keskin nesnelerden uzak durun.
– Yeni bir öğrencisiyseniz, reçinenin nasıl yapıldığı hakkında çevrimiçi video veya makaleler aramanızı öneririz.

Nasıl Kullanılır:
1- 2 ölçü reçineye 1 ölçü sertleştirici bir kaba dökülüp yavaş yavaş hava kabarcığı kalmayacak şekilde karıştırılır. (Karıştırma işlemini sağda sola, soldan sağa ve aşağıdan yukarıya olacak şekilde 2-3 dakika boyunca iyice karıştırın.)
2- Karıştırma esnasında karıştırma çubuğu kabın dibi ve kenarlarına değdirilecek homojen bir karışım sağlanmalıdır. Elde edilen homojen karışım 5 dakika dinlendirilir ve kalıba dökülerek kurumaya bırakılır.
3- Elde edilen karışım yaklaşık 6 saat sonra elle dokunabilir hele gelir. 12 saat içinde tamamen sertleşir. 48 saatte çizilmez bir cam halini alır.
4- Epoksi reçine maddesi kalıp içerisinde tamamen kuruduktan sonra kalıbı kenarlarından hafifçe esneterek elde edilen ürünü kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Ürünün Temizliği:
– Çok sıcak olmayan su ve bulaşık deterjanı ile gönül rahatlığı ile bulaşık yıkar gibi kalıbınızı temizleyebilirsiniz.
– Sürekli kullanıma uygun olması açısından kalıbınızı her zaman temiz tutmanızı öneririz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Osmanlı Desen Katlı Sunumluk Epoksi Reçine Kalıbı EPK-362” için yorum yapan ilk kişi siz olun