Nar Model Orta Boy Sunumluk Epoksi Reçine Kalıbı EPK-630

170,00 

SKU: NT7080 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Nar Model Orta Boy Sunumluk Epoksi Reçine Kalıbı EPK-630

– Sunumlarınıza göre benzer renk ve desenler kullanarak görünümü daha da güzelleştirebilirsiniz.
– Özellikle epoksi tepsisi söz, nişan, düğün, nikah vb. özel günlerinizde yüzük, çikolata ve magnet gibi ürünleri sergilemek için uygun olacaktır.
– Epoksi kalıbımız yüksek kaliteli silikondan üretilmiştir. Kalıbımızı ve paket içerisinde yer alan materyalleri gönül rahatlığı ile evde sunumluk yapımı için kullanabilirsiniz.
– Özellikle epoksi sunumluklarınızı sevdiklerinizin ev ziyaretleri gibi özel günlerinde sizi hatırlatacak renk ve desenlerde tasarlayarak onlara hediye edebilirsiniz. Sizin de evinizde kendiniz veya misafirleriniz için yapacağınız sunumlarda kullanmanız sofranıza hoşluk katacaktır.
– Epoksi kalıbımızı kişiselleştirmek amacıyla içerisine simler, çıkartmalar, renklendiriciler, çiçekler, taşlar vb. ekleyebilirsiniz.
– Epoksi kalıbımız ile farklı desen ve renklerde sunumluklar yaparak oluşan ürünleri satışa dönüştürebilirsiniz.
– Yapacağınız sunumlar sofralarınıza da eşsiz bir görünüm katacaktır.
– Epoksi kalıplar ısıya dayanıklı ve kolay ayrılan ürünlerdir.
– Ürün kuruduktan sonra çıkartılabilen epoksi reçine dökümlerinde hızlı kurumasını sağlayan ısı derecesi yüksek olan, ortalama 200 ila 300 derece arasında sıcak ortamda koruyabilen bir epoksi reçine kalıbıdır.
– Güzel günlerinize ortak olmak bizim için çok değerlidir.

Sağlık Açısından:
Ürünümüz etkileşim halinde herhangi bir koku çıkartmayacaktır. Ürünümüzün etkileşim halinde çıkartacağı kokusunun sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Cildinizde oluşabilecek alerjik reaksiyonlarına karşı dilerseniz eldiven kullanabilirsiniz.

Ürün Özellikleri:
Yükseklik: 25,5 cm
En: 21,5 cm
Derinlik: 0,5 cm
Kalıp Ağırlığı: 240 gr
Renk: Şeffaf
Adet: 1
Paket İçeriği: 1 adet epoksi silikon kalıp.

Ürünün Saklanması:
– Güneş ışığından ve UV ışınlarından uzak tutulmalıdır.
– Düz zeminde ve oda sıcaklığında saklayınız.
– Aşırı ısıdan ve pürmüz çakmak vb. ürünlerden uzak tutulmalıdır.
– Serin ortamda saklanmalıdır.

 Kullanım Önerileri:
– Kullanım öncesi kaliteli kalıp ayırıcılar ile beslenmelidir.
– Epoksi kurumadan kalıptan çıkartmayınız. Eğer epoksi kalıbınızın pürüzsüz olmasını istiyorsanız, lütfen kurumasını bekleyiniz.
– 24 saat sonunda sertleşme gerçekleşmediyse, ürünü buzdolabının buzluk kısmına atınız ve kalıbınızın donmasını bekleyiniz. Sonrasında ürünü kalıba zarar vermeden kolaylıkla çıkartabilirsiniz.
– Döküm işleminde kalıbın kenarlarına taşırmamaya özen gösteriniz. Taşma olduğu durumlarda ürünü ıslak mendil (alkol bazlı olmamasına dikkat ediniz) yardımı ile silebilirsiniz. Ürünün maddesine bir zarar vermeyecektir.
– Silikon kalıpları kesinlikle alkol ve solvent bazlı ürünler ile temizlemeyiniz ve kalıp içine kesinlikle parmaklarınızla dokunmayınız.
– Kalıplarınızın aşınmasını zarar görmemesi için pet plastik veya silikonda hazırladığınız karışımı 1 saat bekletiniz. Bu sayede gerçekleşecek olan kimyasal tepkime sonrasında kalıbınız güvende olacak ve zarar görmeyecektir.
– Kalıp ayırıcı veya max vernik kullanmanız kalıp parlaklığını korur ve uzun kullanım ömrü sağlar.
– Epoksiyi kalıptan çıkartırken keskin bir alet kullanmayınız.
– Yeni bir öğrencisiyseniz, reçinenin nasıl yapıldığı hakkında çevrimiçi video veya makaleler aramanızı öneririz. 

Nasıl Kullanılır:
1- 2 ölçü reçineye 1 ölçü sertleştirici bir kaba dökülüp yavaş yavaş hava kabarcığı kalmayacak şekilde karıştırılır. (Karıştırma işlemini sağda sola, soldan sağa ve aşağıdan yukarıya olacak şekilde 2-3 dakika boyunca iyice karıştırın.)
2- Karıştırma esnasında karıştırma çubuğu kabın dibi ve kenarlarına değdirilecek homojen bir karışım sağlanmalıdır. Elde edilen homojen karışım 5 dakika dinlendirilir ve kalıba dökülerek kurumaya bırakılır.
3- Elde edilen karışım yaklaşık 6 saat sonra elle dokunabilir hele gelir. 12 saat içinde tamamen sertleşir. 48 saatte çizilmez bir cam halini alır.
4- Epoksi reçine maddesi kalıp içerisinde tamamen kuruduktan sonra kalıbı kenarlarından hafifçe esneterek elde edilen ürünü kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Ürünün Temizliği:
– Çok sıcak olmayan su ve bulaşık deterjanı ile gönül rahatlığı ile bulaşık yıkar gibi kalıbınızı temizleyebilirsiniz.
– Sürekli kullanıma uygun olması açısından kalıbınızı her zaman temiz tutmanızı öneririz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Nar Model Orta Boy Sunumluk Epoksi Reçine Kalıbı EPK-630” için yorum yapan ilk kişi siz olun