İran Parafini 1 KG

75,00 

SKU: NT5995 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

İran Parafini 1 KG

Genel itibarıyle ham petrolün rafinerasyonundan yan ürün olarak çıkan parafin; özel tekniklerle saflaştırılıp yağ oranı, donma noktası, rengi ve kokusu iyileştirildikten sonra kullanıma hazır hale getirilir.
– Tavsiye ettiğimiz erime derecesi 65 °C’dir.
– İran parafini yağ oranı : %3-5 aralığındadır.
– Tam ferine edilmiş parafin mumunun erime noktası 56 ile 58 °C arasında değişir.
– İran parafini, yağ oranının %3-5 arasında olmasından dolayı kap içi mumlarda kullanıma daha uygundur. Eğer kalıptan çıkarılacak bir mum yapılacaksa %10 miktarda Stearin (mum sertleştirici) kesinlikle katılarak sertliğini sağlamak gerekir.
– Parafin çeşitleri başta mum sektörü olmak üzere orman, kâğıt, inşaat, tarım, kaplama, fizik tedavi, tıp ve kozmetik sektörlerinde yaygın olarak kullanılan bir malzemedir.
– İran Parafini, orman, kâğıt, inşaat, tarım, kaplama, ve kozmetik sektörlerinde kullanıma uygundur.
– Parafinin kimyası gereği su itici ve reaksiyon vermeyen (inert) nitelikte olmasından dolayı, suyun istenmediği ya da olumsuz etkiler oluşturduğu uygulamalarda su itici ajan olarak sıklıkla kullanılmaktadır.
– Ayrıca yapısı gereği ısıl iletkenliği düşük olan parafin bir izolasyon malzemesi gibi davranış gösterdiğinden, kaplama ve kozmetik alanlarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

İran Parafini İle Mum Nasıl Yapılır?
– Katı halde bulunan parafini benmari usulü eritmek için bir kabı su ile doldurup ocakta ısıtın.
– Benmari usulü eritmeye başladığınız parafinde katı parçalar kalmaması için düzenli olarak karıştırın.
– Eğer renkli bir mum yapacaksanız pigment boya (mum boyası) ve kokulu bir mum yapacaksanız tercih ettiğiniz mum esanslarını %3-%5 aralığında ekleyebilirsiniz.
– Kullanacağınız kaplara fitilleri yerleştirin. Fitillerin tutacakları ortada sabit kalmalarını sağlar. Eğer yapışkanlı tutacakları yoksa bir mum eritip kabın dibine damlatarak tutacağı ortaya sabitleyin.
– Fitili sabitledikten sonra benmari usulü erittiğiniz parafini kabınıza ekleyin. Fitilin tam ortada dik bir şekilde durmasına dikkat edin.
– Fitilin uzun kalan kısmını kestikten sonra mumunuzu oda sıcaklığında 1 gece bekletin.

Ürün 1 kilogramlık kırık plakalar halinde gönderilir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“İran Parafini 1 KG” için yorum yapan ilk kişi siz olun