Havuz Ph Düşürücü (-) 25 KG

900,00 

SKU: NT1055 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Havuz Ph Düşürücü (-) 25 KG

– Havuz suyundaki ph değerinin olması gereken seviyeye ulaşmasını sağlar
– Uygulama öncesinde suyun ph seviyesini ölçmek şarttır
– Ölçüm sonrasında uygun ph oranı belirlenmeli ve düzenli periyotlarda uygulanmalıdır
– Ürün yapısı sıvıdır
– Havuzda yapılacak diğer dezenfekte işlemlerinin başarıya ulaşması için ph derecesinin ayarlanması oldukça önemlidir
– Suda çözünebilir, beyaz renge sahiptir
– Konsantre haldedir

Kullanım Alanları:
– Havuz suyunun ph düşürmek için kullanılır.
Kullanım Talimatı:
– Suyun pH Değerini 0.1 düşürmek için 5 gr/m3 (yumuşak su), 15 gr/m3(sert su ) kulllanılır.
– pH ayarlanması dezenfeksiyon malzemelerinin ilavesinden önce yapılır.
– %10’luk çözeltiler hazırlandıktan sonra havuza verilir.

Ürün Özellikleri:
Görünüm/Yapı: Renksiz,Sıvı
Saklama Koşulları: Kuru, serin ve havalandırmalı yerde depolayınız.

Ağırlık: 25 kg

Havuzda Oluşan Problemler ve Çözümleri:
– Havuzda donuk görünümlü bulanık su var ise klor seviyesi düşük stabilizer yüksek filtrasyona zayıf ve pH yüksek olmasından dolayıdır ve yosun artacaktır eğer pH’ı ayarlayıp flok klorlamayı yaparsanız problem çözülecektir.
– Havuz da renkli su fakat parlak değilse metal iyonları olduğundan dolayıdır. Metaller okside olmuştur. pH’ı ayarlayıp şok klorlama yapıp aqualife fl ile çökmeyi sağlarsanız problem çözülecektir.
– Havuzdaki su parlak değilse filrasyon zayıf ve pH yüksek olmasıdır. Etkisi çözünmeyen askıda maddeler ortaya cıkacaktır. Filtreyi kontrol edip pH’ı düşür sorun ortadan kalkacaktır.
– Havuzda renkli parçacıklar ortaya çıktığında korozyon nedeniyle düşük pH sebebiyle ortaya okside olmuş metaller çıkar. Çözümü aqualife pH+G ile pH’ı yükselterek sorun gidecektir.
– Havuz da duvarlarda ve filtrelerde taş oluşması pH yüksek alkalinite yüksek olmasından dolayı kalsiyum karbonat çözünürlüğü aşılmasından kaynaklanır. Aqualife pH-G ile pH’ı sürekli ayarlayın.
– Havuz da yeşil bulanık su, kaygan yüzeyler ve yosunlaşma oluşumu klor seviyesinin düşük stabilizer fazla olmasından kaynaklanır ve yosun üremesine neden olur. pH’ı ayarla, flok klorlama yaparak sorunu çözebilirsiniz.
– Havuz da göz ve cilt tahrişi, pH uygun değildir klorun etkisi yoktur ve eskimiş oto test çözeltisinden dolayı pH önerilerinin dışındaki orandadır ver klor yüksektir. Çözümü ise pH’ı ayarlayıp flok klorlama yapın kloru düşürün ve PFD ile ölçüm yap.
– Havuz da gözü yakacak seviyede  kuvvetli klor kokusunun sebebi klorun düşük, şok klorlamanın yanlış yapılması ve stabilizer yüksek olmasından kaynaklanır. Buna bağlı olarak bağlı klor yüksek olur çözümü ise serbest kloru 0.8-2 ppm yap ve şok klorlamayı doğru yap.
– Havuz da saçlarda, giysilerde ve vinil kaplamalarda ağarmanın olması serbest klorun yanlış çlçümü, testin yanlış yapılması veya eski oto test çözeltisi ile yapılması sebebidir. Etkisi klor seviyesi çok yüksek olur. Çözümü klor seviyesini düşürmek olacaktır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Havuz Ph Düşürücü (-) 25 KG” için yorum yapan ilk kişi siz olun