Dikdörtgen Kolye Epoksi Reçine Kalıbı EPK-189

20,00 

SKU: NT4628 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Dikdörtgen Kolye Epoksi Reçine Kalıbı EPK-189

Epoksi kalıbımız yüksek kaliteli silikondan üretilmiştir. Kalıbımızı gönül rahatlığı ile epoksi kolye ucu ve anahtarlık yapımında kullanabilirsiniz.

-Özellikle epoksi kolye ucu ve anahtarlıkları sevdiklerinizin doğum günü gibi özel günlerinde sizi hatırlatacak renk ve desenlerde tasarlayarak onlara hediye edebilirsiniz.

-Epoksi kalıbımızı kişiselleştirmek amacıyla içerisine simler, çıkartmalar, renklendiriciler, çiçekler, taşlar vb. ekleyebilirsiniz. 

-Epoksi kalıbımız ile farklı desen ve renklerde kolye ve anahtarlıklar yaparak oluşan ürünleri satışa dönüştürebilirsiniz.

-Epoksi kalıplar ısıya dayanıklı ve kolay ayrılan ürünlerdir.

-Ürün kuruduktan sonra çıkartılabilen epoksi reçine dökümlerinde hızlı kurumasını sağlayan ısı derecesi yüksek olan, ortalama 200 ila 300 derece arasında sıcak ortamda koruyabilen bir epoksi reçine kalıbıdır.

 

Güzel günlerinize ortak olmak bizim için çok değerlidir.

 

Sağlık Açısından:

Kullanacağınız Epoksi reçine etkileşim halinde herhangi bir koku çıkartmayacaktır. Cildinizde oluşabilecek alerjik reaksiyonlarına karşı dilerseniz eldiven kullanabilirsiniz.

 

Ürün Özellikleri:

Ürün Ölçüleri: 0.5x2x3 cm

Renk: Şeffaf

Adet: 1

Paket İçeriği: 1 adet epoksi silikon kalıp.

 

Ürünün Saklanması:

-Güneş ışığından ve UV ışınlarından uzak tutulmalıdır.

-Düz zeminde ve oda sıcaklığında saklayınız.

-Aşırı ısıdan ve pürmüz çakmak vb. ürünlerden uzak tutulmalıdır.

-Serin ortamda saklanmalıdır.

 

Kullanım Önerileri:

-Kullanım öncesi kaliteli kalıp ayırıcılar ile beslenmelidir.

-Epoksi kurumadan kalıptan çıkartmayınız. Eğer epoksi kalıbınızın pürüzsüz olmasını istiyorsanız, lütfen kurumasını bekleyiniz.

-24 saat sonunda sertleşme gerçekleşmediyse, ürünü buzdolabının buzluk kısmına atınız ve kalıbınızın donmasını bekleyiniz. Sonrasında ürünü kalıba zarar vermeden kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

-Döküm işleminde kalıbın kenarlarına taşırmamaya özen gösteriniz. Taşma olduğu durumlarda ürünü ıslak mendil (alkol bazlı olmamasına dikkat ediniz) yardımı ile silebilirsiniz. Ürünün maddesine bir zarar vermeyecektir.

-Silikon kalıpları kesinlikle alkol ve solvent bazlı ürünler ile temizlemeyiniz ve kalıp içine kesinlikle parmaklarınızla dokunmayınız.

-Kalıplarınızın aşınmasını zarar görmemesi için pet plastik veya silikonda hazırladığınız karışımı 1 saat bekletiniz. Bu sayede gerçekleşecek olan kimyasal tepkime sonrasında kalıbınız güvende olacak ve zarar görmeyecektir.

-Kalıp ayırıcı veya max vernik kullanmanız kalıp parlaklığını korur ve uzun kullanım ömrü sağlar.

-Epoksiyi kalıptan çıkartırken keskin bir alet kullanmayınız.

-Yeni bir öğrencisiyseniz, reçinenin nasıl yapıldığı hakkında çevrimiçi video veya makaleler aramanızı öneririz.

 

Nasıl Kullanılır:

1- 2 ölçü reçineye 1 ölçü sertleştirici bir kaba dökülüp yavaş yavaş hava kabarcığı kalmayacak şekilde karıştırılır. (Karıştırma işlemini sağda sola, soldan sağa ve aşağıdan yukarıya olacak şekilde 2-3 dakika boyunca iyice karıştırın.)

2- Karıştırma esnasında karıştırma çubuğu kabın dibi ve kenarlarına değdirilecek homojen bir karışım sağlanmalıdır. Elde edilen homojen karışım 5 dakika dinlendirilir ve kalıba dökülerek kurumaya bırakılır.

3-Elde edilen karışım yaklaşık 6 saat sonra elle dokunabilir hele gelir. 12 saat içinde tamamen sertleşir. 48 saatte çizilmez bir cam halini alır.

4- Epoksi reçine maddesi kalıp içerisinde tamamen kuruduktan sonra kalıbı kenarlarından hafifçe esneterek elde edilen ürünü kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

 

Ürünün Temizliği:

-Çok sıcak olmayan su ve bulaşık deterjanı ile gönül rahatlığı ile bulaşık yıkar gibi kalıbınızı temizleyebilirsiniz.

-Sürekli kullanıma uygun olması açısından kalıbınızı her zaman temiz tutmanızı öneririz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Dikdörtgen Kolye Epoksi Reçine Kalıbı EPK-189” için yorum yapan ilk kişi siz olun