Bayer Habitro Karınca Granülü 80 GR

60,00 

SKU: NT5614 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Bayer Habitro Karınca Granülü 80 GR

Bayer karınca granülü, karınca mücadelesi için geliştirilmiş, çok sayıda karınca türüne karşı etkili, granül şeklinde kullanıma hazır bir yemdir.

Benzersiz içeriği sayesinde karıncalar için cezbedicidir.

Bayer karınca granülünü uygularken dikkat edilmesi gerekenler: Karınca problemleri çoğu zaman önemsiz görülse de çok kısa sürelerde istilalara dönüşebilir ve yaşam alanlarında rahatsızlığa sebep olabilir.

Her ne kadar karıncaların zararsız oldukları düşünülse de özellikle hastane enfeksiyonlarının ve birçok hastalığın taşıyıcısı olabildikleri için karıncalarla mutlaka mücadele edilmelidir.

Karınca mücadelesinde özellikle yem formülasyonlu ürünler ön plana çıkmakta, bunlar kullanılacağı yerler ve ortamın risk değerlendirmesine göre tercih edilecek kullanılabilmektedir.

Uygulama şekli: Karınca granülü içerdiği şeker sayesinde karıncalar için cezbedicidir.

Ürün uygulandıktan sonra, karıncalar yemi yuvalarına taşırlar ve yemi yuvadaki diğer karıncaların da yemesini sağlarlar, böylelikle tüm koloni kontrol altına alınır.

Karıncaların yeme daha hızlı ulaşmaları ve daha etkili bir mücadele sağlanması için, ortalıkta varsa açık gıda maddesi kaldırılmalı ve gıda kırıntıları ortamdan titizlikle uzaklaştırılmalıdır.

Uygulama yapılacak alan, karıncaların gezindiği ve beslendiği alanlar olmalıdır.

Karınca granülü, karıncaların görüldüğü yüzeylere, çatlak, yarık, delik, köşe, yuva girişleri ve diğer saklanma alanlarına sulandırılmadan direk serpme olarak uygulanır.

Karınca problemi sonlanıncaya kadar ürün temizlenmemelidir. Yemin tamamen tüketilmesi durumunda uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir.

Tam kontrol için 2-3 hafta sonra uygulama tekrar edilir. Uygulama alanı olarak, muhtemel tüm kolonilere yemi ulaştırmak için, karıncaların görüldüğü birden fazla alanın seçilmesi tavsiye edilir.

Dikkat!

Uygulama sırasında mutlaka eldiven takılmalıdır.

Uygulama alanı seçilirken, çocukların ve evcil hayvanların kolaylıkla ulaşamayacağı yerler tercih edilmelidir.

Başka bir insektisit ile karıştırılması ya da başka bir insektisitin uygulandığı yerlerde, aynı zamanda uygulanması önerilmez.

Ürün, gıda maddeleri ve hayvan yemlerinden mutlaka uzak tutulmalıdır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Bayer Habitro Karınca Granülü 80 GR” için yorum yapan ilk kişi siz olun