Bal Mumu Organik 100 GR

50,00 

SKU: NT930 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Bal Mumu Organik 100 GR

Bal mumu işçi arıların yuvalarını yapmak için kendi vücutlarında hazırlayarak kullandığı bir ham maddedir. Öncesi sıvı halde bulunan bak mumu hava ile temas ettiğinde sertleşerek katı bir form halini alır.

Bal mumunun ilk rengi açık ve parlak bir beyazdır. Arılar topladıkları polen ve propolisin bir kısmını peteklerde depoladıkları için bal mumunun rengi sarı ve tonları haline gelmektedir.

Bal mumu çiftçiler tarafından petekler yaprak halinde alınmaktadır. Alınan petekler firmamız tarafından eritip süzülerek posası, kalıntıları ayrılarak, gramaj olarak paketlenip sizlere kalıplar halinde gönderilmektedir.

A Vitamini ve antioksidan içeriğe sahip olduğundan canlı ve sağlıklı bir cilt için sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca cildin ihtiyacı olan nem, yumuşaklık, parlaklık ve suyu cilde vermektedir.

Nasıl Kullanılır:

Benmari usulü eritilerek kullanılmalıdır.

Nerede Kullanılır?:

-En çok kozmetik ve buna bağlı sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Çeşitli losyonların, yağların, yüz kremlerinin, maskelerin, rujların, dudak koruyucuların ve buna benzer maddelerin üretiminde sıklıkla tercih edilmektedir.

-Öte yandan mum yapımında da fazlasıyla kullanılmaktadır. En büyük sebebi bal mumu ile yapılan mumların, uzun süreli yanması, dumansız oluşu ve kendine has kokusu nedeniyle tercih edilmektedir.

Saklama Alanı:

Gönderildiği ambalaj içerisinde, ağzı kapalı ve direkt olarak ısı ve ışığa maruz kalmayacak şekilde 1 yıl boyunca gönül rahatlığı ile muhafaza edebilirsiniz.

Erime Derecesi: 62-65 °C

Ürün Ölçüsü: 100 gr

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Bal Mumu Organik 100 GR” için yorum yapan ilk kişi siz olun