Aquachek Trutest Havuz Analiz Cihazı

3.500,00 

kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Aquachek Trutest Havuz Analiz Cihazı

– Dijital bir okumayamı ihtiyacınız var ?
– TruTest, bir test şeridi doğruluğunda dijital sonuçlar sağlar
– Kullanımı kolay, oldukça pratik ekonomik havuz suyu test cihazıdır.
– Havuzun içindeki PH, tuz ve klorun kalitesini ölçmek için kullanılır.
– Özel test çubuklarını doğrudan havuza batırın, cihazdaki yerine yerleştirin ve sonuçlar ekranınızda.
– Tuz, klor ve PH gibi değerleri tek bir strip ile kolayca ölçer.
– Ekranın solunda ölçüm yapılan değerlerin düşük, ideal yüksek olduğuna dair bildirimde bulunur. Son 9 ölçümü hafızasında tutar.
– Brom ölçümü için elde edilen Klor ölçümünün 2,2 ile çarpılması yeterlidir.
– 50 adet test stripi ve strip okuyucu cihaz tarafınıza gönderilmektedir.

Ürün Ölçüm Aralıkları:
– Serbest Klor: 0-10 ppm
– pH: 6.2-8.4
– Toplam Alkalinite: 0-240 ppm

ÖLÇÜM PAREMETRELERİ

– Serbest Klor:  S udaki zararlı mikroorganizmalara karşı etkili olan klor miktarını göstermektedir. Serbest klor havuzun yoğun kullanıldığı zamanlarda yüzücülerden kaynaklanan ter vb. maddelerle birleşerek kloroaminler denen zararlı bir forma dönüşür, klorun bu tipi bağlı klor olarak adlandırılır. bu nedenle serbest klor kadar sık olmamakla birlikte belirli aralıklarla manuel Aquachek test stripleri ile bağlı klor da kontrol edilmelidir. Serbest klor için ideal değer 1.0-3.0 ppm, bağlı klor ise serbest klor değerinin yarısından az olmalıdır.
– pH:  Suyun asitliğini gösteren bir parametredir. havuzlarda ayarlanması gereken en önemli parametrelerin başında gelir. ideal bir havuzda 7,2-7,8 aralığında olmalıdır. pH havuza ilave edilen klorun etkinliğiyle direk olarak ilişkilidir. düşük pH değerlerinde (7,2 nin alt) eklenen klor çok hızlı tükenir, yüksek pH değerlerinde (7,8 in üzeri) ise eklenen klorun sadece belirli bir kısmından yararlanılabilir. Bu nedenle pH ayarı sağlıklı bir klorlama için çok önemlidir.
– Toplam Alkalinite:  Çok az bilinen bir parametre olmasına karşın havuz suyunun dengesi için çok önemlidir. Toplam alkalinite suyun pH değişimine direnme gücünün bir göstergesidir. Havuz suyundaki ideal değeri 80-120 ppm seviyesindedir. pH ayarının düzgün bir şekilde yapılmasında çok önemlidir. Eğer toplam alkalinite düşükse pH değeri çok iniş çıkışlar gösterir. Yüksek olduğunda ise pH çok zor değiştirilebilir ve suda tortulanma görülebilir.

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Aquachek Trutest Havuz Analiz Cihazı” için yorum yapan ilk kişi siz olun