Aerosil 200 – Silikon Dioksit 500 GR

400,00 

SKU: NT6049 Kategoriler:
kaliteligüvenlifaturalı ürün garantisi

Açıklama

Aerosil 200 – Silikon Dioksit 500 GR

– Yerkabuğunun %77’si silikat (silisyum tuzlarından), %12’si de SİO2’den oluşur. Kuarz, emtist, glimmer, bazalt, dağ kristali, kieselgur, feldspat g,b, maddelerin kimyasal formülü SİO2’dir. SİO2 yerkürenin en üretken parçası olup balçık şeklinde bir çamurdur.

Kullanım Alanları:
– Silika (SİO2) yani AEROSIL 200, süspanse edici, serbest akışkanlığa sahip, dağıtıcı, kıvam verici, toplanmayı önleyici, jelleşme özelliği gösteren bir maddedir. Kozmetik yağları, yüksek viskoziteye sahip jeller dönüştürmek için kullanılan hidrofilik füme silisdir.
– Aynı silika jel gibi kurutucu özelliğe sahiptir, ayrıca kozmetikte ışık yansıtıcı özelliği ile kullanılır. Ayrıca diş macunlarında hafif aşındırıcı özelliği için kullanılır.
– Öte yandan doymamış polyester reçinelerde viskozite ayarlaması, kaplamalar, silikon elastomerde dolgu maddesi ve boyalarda, baskı mürekkeplerinde, yapıştırıcılarda kullanılmaktadır. Ek olarak, vakum yalıtımlı panellerin üretiminde çekirdek malzeme olarak kullanılmaktadır.
– Madellerin homojen yapıda dağılmalarına ve yoğun, uzun süreli etkiye sahip olmalarını sağlamak için aktif bileşenlerin topaklanmasını önler. Bu aktif bileşenler genellikle alüminyum ve zirkonyum tuzlarıdır.
– Ayrıca olası beyaz kalıntıları önlemekte olup, makyaj (oje,dudak parlatıcısı, toz, ruj), saç bakımı (boyalar, saç kremleri), ter önleyici deodortantlar (rolon) için sıklıklıkla kullanılmaktadır.

Ürün Özellikleri;
Menşei: Almanya
Rengi: Beyaz
Yapısı: Pudra
Kokusu: Kokusuz
Ürün Ağırlığı: 500 gr
Saflık: %99,9
CAS Numarası: 7631-86-9
Moleküler Formül: SiO2
Molar Ağırlık: 60.08 g/mol
Kimyasal Yapı: Silikon dioksit amorf, Mezoporlu silika jel.
Diğer İsimleri: Silikon dioksit , silisyum dioksit , kolloidal susuz silika
Yığın Nem: 50 g /L
Cl: < 50 ppm
Ph %: 3.8- 4.2
Raf Ömrü: Ambalajında ağzı kapalı bir şekilde 2 yıl boyunca saklanabilir.

Saklama Alanı:
– Oda sıcaklığında ve güneş ışığına direkt temas etmeyecek konumda saklanmalıdır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Aerosil 200 – Silikon Dioksit 500 GR” için yorum yapan ilk kişi siz olun