İndirim!
İndirim!
58.50 
İndirim!
175.00 
İndirim!
278.00 
İndirim!
539.00 
İndirim!
795.00 
İndirim!
1,050.00 
İndirim!
2,350.00 

Soya Parafini - Soya Wax - Soya Mum Malzemeleri

Genellikle mum yapımı için sıklıkla kullanılmakta olan soya parafini, soya fasulyesinden ve çok sayıda bitkinin karışımından oluşmaktadır. Yağlı bir yapıya sahip olan soya parafini, çok çabuk sıvı hale gelmekte ve mum üretiminde kullanılan diğer maddelere göre daha hızlı ve pratik bir şekilde sonuca ulaşılmasını sağlayan kullanışlı maddelerden biridir. %100 doğal olması ve içeriğinde herhangi kimyasal bir madde ya da petrol içermemesi nedeniyle diğer parafinlerden ayrışmaktadır. Diğer parafinlerde ise her biri petrolün bir türevidir. Kırık plaklar şeklinde olan soya parafini ile üretilen mumlar yakıldıklarında diğer normal parafinlerle yapılmış olan mumlar gibi etrafa kimyasal bir koku bırakmazlar. Aksine aromaterapi mumlar için oldukça ideal bir malzemedir. Kap içi mumların ve aromaterapi mumların yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Yandıklarında is veya duman bırakmayan soya parafinlerinin raf ömrü 2 yıldır.

Soya Parafini İle Mum Yapımı

Genellikle kap içi mumların yapımında tercih edilmekte olan soya parafini kırık plaklar şeklinde satışa sunulan ürünlerden biridir. Yağlı bir yapısı olması nedeniyle çok çabuk sıvı hale gelmekte ve rahatlıkla mum kabına dökülebilmektedir. İdeal erime derecesi 70 derece olan soya parafininin sertleşmesi için herhangi bir stearik asit ve benzeri bir sertleştirici madde kullanılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Kırık plak halindeki soya parafinlerinin eritilebilmesi için öncelikle su dolu bir kabı ocağa koymanız gerekmektedir. Benmari usulü eriteceğiniz soya parafinlerini bir kaba alarak, ocaktaki su dolu kabın üstüne yerleştirmelisiniz. Kırık plaklar şeklinde oldukları için parafinlerin karıştırılmasına ve plakların iyi bir şekilde erimesine özen göstermelisiniz. İyice eritmiş olduğunuz parafinleri içine fitil yerleştirmiş olduğunuz mum kaplarına dökebilirsiniz. Yerleştirmiş olduğunuz fitillerin dik bir şekilde durmasına özen göstermelisiniz. Fitil sabit durmuyorsa eğer, parafini kaba dökmeden önce bir mum eritip kabın dibine damlatabilir ve fitilin yapışkanlı tutacaklarını damlattığınız mumun üstüne yerleştirebilirsiniz. Fitilin tam ortada sabit bir şekilde durmasını sağlayarak kaba dökmüş olduğunuz soya parafinini bir gece oda sıcaklığında bekletmeniz mumun kıvamına gelmesini sağlayacaktır. Sabitlemiş olduğunuz fitilin uzun kalan kısımlarını da bir makas yardımıyla kesebilirsiniz. Doğal soya parafininden yapmış olduğunuz mumlarınız için herhangi bir sertleştirici maddeye ve erimesi için ekstra bir araca ihtiyacınız olmayacaktır. İçerdiği kimyasallar ve doğal bitki özleri sayesinde soya parafini ile mum yapımı oldukça basit ve hızlıdır.

Soya Mumu Özellikleri

Son dönemlerin popüler eylemlerinden biri haline gelen evde mum yapımı, mum üretimi için gerekli olan malzemelere olan ilgiyi de oldukça artırmış durumdadır. Evde mum yapmayı hobi haline getiren bireyler yapmış oldukları mumları aynı zamanda hediyelik eşya olarak da kullanmaktadırlar. Bu kadar yoğun ve sık bir şekilde mum ve mum yapımıyla ilgileniliyor olması, kullanılan malzemelerin kalitesinin de önemini artırmıştır. Özellikle çeşitli kimyasal maddenin mum üretiminde kullanıldığını düşündüğümüzde evde kişisel yöntemlerimizle yapacağımız mumlar için kullanılan malzemelerin güvenilirliğinden emin olmamız gerekmektedir. Normal parafin ile yapılmakta olan mumların etrafa yaymakta oldukları kimyasal ve toksit bileşenler, ciltte tahriş, astım hastaları için nefes darlığı gibi birçok problemi de beraberinde getirecektir. Havada bırakmış olduğu yoğun koku ve kurum nedeniyle çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarına ve hatta kansere dahi yol açabilmektedir. Bu nedenle aromaterapi mumlar bu süreçte tercih edilmesi gereken doğal mumlardandır. %100 doğal bitki özlerinden ve soya fasulyesinden elde edilmekte olan soya parafini, hem sağlığınız hem de daha kaliteli mumlar üretmeniz açısından en ideal mum malzemelerinden biri olacaktır. Soya mumları, diğer mumlardan ziyade daha uzun süre yanabilen ve erime noktası oldukça düşük olan %100 doğal mumlardan biridir. Tamamen bitkisel olmalarının yanı sıra hayvansal herhangi bir katkı maddesi bulundurmamaktadır. Doğada kolaylıkla çözünebilir olan soya mumları, normal parafinlerle yapılmış mumlara göre daha uzun ömürlüdür. Yandıkları zaman etrafa oldukça güzel ve keskin bir koku yaymaktadırlar. Herhangi bir is veya duman oluşturmazlar. Etrafa yaydığı kokunun kişiyi sakinleştirici bir etkisinin bulunduğu bilinen bilgilerden biridir. İster hediyelik eşya olarak ister dekoratif ürün olarak kullanabileceğiniz soya mumlarının yapımı oldukça hızlı ve basittir. Sizler de web sitemiz üzerinden satın alacağınız soya parafinleri ile birbirinden güzel kokulu ve insan sağlığını tehdit etmeyen doğal mumlar üretebilir, hem yaşam alanlarınızın güzelleşmesini hem de sevdiklerinizin mutluluğunu sağlayabilirsiniz.